Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Architektura 21szego wieku : Biblioteka Zadarska / architekci SANGRAD i AVP_arhitekti

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti Vedran Pedišić, (architekci SANGRAD), Emil Špirić, Erick Velasco Farrera i Juan Jose Nunez Andrade (AVP_arhitekti) złożyli swoją ofertę konkursową dla Biblioteki Uniwersytetu Zadar w Zagrzebiu w Chorwacji.
Otrzymany projekt otrzymał wyróżnienie.
Obrazy wniosku i opis architekta po przerwie.
DOKŁADNE ZAŁOŻENIA Wygląd kompozycji jest podstawowym zjawiskiem wizualnym.
Ale jeszcze w celu określenia materialności, dotykalności, faktury, gładkości i szorstkości, szczegółowego rozkładu powierzchni, zmian powierzchni, planów, otwartości, pełni i pustki, kolorów.
pewne wstępne założenie już istnieje: opiera się na wizualnych podejściach do środowiska, naturalnych i sztucznych formach tradycji i normach kulturowych, tendencjach i wierzeniach.
Budynek biblioteki jest introwertyczny, dostojny i typologicznie wysoko notowany.
Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti Sam w sobie, a ponieważ znajduje się w mieście, w którym przeważa kamień, projekt staje się liczbą stałych tomów, takich jak rzeźba z Chillida.
Budynek jest zatem solidny i zamknięty na zewnątrz i otwarty w wewnętrznej przestrzeni, przez którą wnętrze biblioteki rozprasza się i jest cieniste światło.
Niezbędne ustawienia wizualne definiuje się jako monochromatyczną szorstkość, zewnętrzne zamknięte powierzchnie i gładkość szkła, wewnętrzne powierzchnie, wszystkie wtórne sztuki wizualne wyłaniają się z wnętrza i wyrażone jako wewnętrzne światło, ruchy ludzi, kolory i książki zamówień na półkach.
MATERIAŁY Materiał jest głównie żelbetem, materiał zewnętrznej wykładziny jest kamieniem węgielnym w postaci pionowych płyt, które otaczają podstawowe konstrukcje (ściany zewnętrzne), a szklane powierzchnie są skierowane głównie w kierunku północnym lub zacienionym obszarem wewnętrznym.
Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti KONCEPCJA GRUP FUNKCJONALNYCH Projekt Biblioteki proponuje zatem ustanowiony podstawowy schemat protokołu.
Na parterze są ustawione dodatkowe udogodnienia, główne wejście do biblioteki i dodatkowe wejścia oraz różne elementy biblioteki (administracja, obsługa systemu, usługi lecznicze) oraz wejścia i wyjścia z garażu.
Na pierwszym piętrze są ustawione cztery główne jednostki funkcjonalne: – Administratorzy bibliotek – Kolekcja otwartego dostępu – Repozytorium zamkniętym – Przestrzenie do nauczania Na drugim, trzecim i czwartym piętrze znajdują się pomieszczenia konsultacyjne, z których każda ma opcję elastycznych przegrupowań przestrzeni.
W piwnicy znajduje się 135 miejsc parkingowych w garażu.
Dzięki uprzejmości AVP_arhektekti ORIENTACJA Orientacja niektórych pomieszczeń zależy od znanych zasad: przechowywania książek, półek, szafek, kompaktów.
Obszar czytania jest oświetlany przez rozproszone światło z pionowych otworów szklanych, które są skierowane w kierunku północnym lub zacienionym, chronionym przez słońce.
Administracja pokojami skierowana na południe z odpowiednią ochroną.
Architekci: Vedran Pedišić, (architekci SANGRAD), Emil Špirić, Erick Velasco Farrera i Juan Jose Nunez Andrade (AVP_arhitekti).
Lokalizacja: Zadar, Chorwacja.
Właściciel / klient: Prywatny status: wpis do konkursu, wyróżnienie Powierzchnia budynku: 13 500,00 m2 Obrazy: AVP_arhitekti Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti
[podobne: szyny prądowe, skrzypiące panele, kalkulator przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachy aluminiowe kalkulator przenikania ciepła skrzypiące panele