Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Architektura: Filmy i architektura: “Oscar Niemeyer – Life is a Breath of Air”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Do tej pory nie ma żadnego architekta na świecie nieświadomego przejścia Oscara Niemeyera lub spuścizny, którą pozostawił w ciągu swoich 104 lat.
Na cześć największego brazylijskiego architekta naszych czasów, zapraszamy Cię do skorzystania z tego interesującego dokumentu, który pokazuje, jak praca Neimeyera, która zmieniła paradygmat architektury i przekroczyła wszelkie stereotypy, była tak wyjątkowa, jak jego szlachetna perspektywa życia .
MAIN INFO Tytuł oryginalny: A Vida É Um Sopro Rok: 2005 Czas trwania: 89 min.
Kraj: Brazylia Reżyser: Fabiano Maciel Scenariusz: Adam Horowitz, Richard Jefferies, Edward Kitsis, Historia oryginalny de Brian Klugman, Steven Lisberger, Lee Sternthal Obsada: Chico Buarque de Hollanda, Le Corbusier, Lúcio Costa, Carlos Heitor Cony PLOT Ten film fabularny ustanawia Równolegle między życiem i dziełem brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera, który przeżył ponad stuletnią historię.
Czy możesz opowiedzieć historię ludzi poprzez ich architekturę.
Jeśli tak, to architektura Oscara Niemeyera i innych architektów jego pokolenia reprezentowała najlepsze z Brazylii.
Architektura z duszą, inspirowana geografią Brazylii, dzieła Niemeyera wpłynęłyby na architektów na całym świecie.
Niemeyer.
Life is a Breath of Air to film, który, nie twierdząc, że jest przełomowy lub błyskotliwy jako postać, która jest jego tematem, używa klarowności linii i poetyckich form do (re) konstruowania opowieści o największej ikonie brazylijskiej nowoczesności.
Architektura, człowiek, którego historia jest nierozerwalnie związana z wiekiem zmian.
Dokument pokazuje, w jaki sposób Niemeyer zrewolucjonizował nowoczesną architekturę, wprowadzając zakrzywioną linię i odkrywając nowe sposoby wykorzystania żelbetu.
Niemeyer mówi także o swoim życiu, o swoim ideałach sprawiedliwego społeczeństwa i kwestiach metafizycznych, takich jak nieistotność człowieka we wszechświecie.
TRAILER Możesz również pobrać cały film z tej strony.
Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of Architect Blade Runner Gattaca Metropolis Mój architekt zagubiony w tłumaczeniu The International Equilibrium THX 1138.
On Flux Tylne okno Koyaanisqatsi My Uncle Manufatured Pejzaże Dark City The Fountainhead Baraka Brazil Cube The Lake House The Cook, The Thief, His Wife & Jej kochanek Kliknij fontannę Lśniący Truman Pokaż Paryż, Kocham cię Gabinet doktora Caligari
[więcej w: klasyczny ornament stylu doryckiego, skrzypiące panele, kalkulator przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator przenikania ciepła klasyczny ornament stylu doryckiego skrzypiące panele