Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Architektura i nowoczesne budownictwo – Hacienda de las Flores / ETB

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości ETB ETB Studio udostępniliśmy nam swoją propozycję nowego pensjonatu w Villafranca de los Barros w Hiszpanii.
Ich kompleks otrzymał drugie miejsce w konkursie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Nowe centrum gościnności w Villafranca de los Barros to dynamiczny kompleks, który przypomina raczej miasto niż budynek; jest to mały, chroniony, wygodny świat,.
barrio blanco.
wyłożone tysiącami jaskrawo kolorowych kwiatów i mogące odnosić się do okolicznych wsi, do których jest głęboko zakorzenione.
Koncepcja tego projektu pochodzi od.
Haciendas agricolas.
w południowej Hiszpanii białe budynki rozsypane w krajobrazie niczym nieme postacie mocno zakotwiczone w ziemi.
Oryginalna objętość jest podzielona, tworząc elastyczny system mniejszych objętości, które poruszają się zgodnie z kierunkiem i poszukiwaniem światła.
Dzięki uprzejmości ETB Taki układ daje dużą różnorodność otwartych przestrzeni, patio i ogrodów o różnych rozmiarach, chronionych przed hałasem ruchu.
Budynki wychodzą na każdy ogród przez kwiecistą fasadę .
Każdy moduł będzie posiadał inny rodzaj kwitnącej pnączy, tworząc różnorodne fasady, kolory, światło, głębię zapachu; każdy blok pokoi (grupy po 8) otrzyma nazwę jednego z tych kwiatów i stworzy florę florida .
Dzięki uprzejmości ETB Idea oparcia budynku na fragmentarycznym rodzimym stylu.
poprzez abstrakcyjną koncepcję, stanowi rozwiązanie dla potrzeby pracy z elementami, które są rozproszone w krajobrazie, które wciąż mówią cichym językiem miejsc; mocno wierzymy, że ten język został poddany współczesnej przeróbce w naszym projekcie, bez utraty jego intensywności i spójności.
Dzięki temu możemy wkomponować architekturę w krajobraz, tworząc ciągłość, złożoność i piękno.
[podobne: olx kamienna góra, mrówka hrubieszów, mrówka jasło ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka hrubieszów mrówka jasło olx kamienna góra