Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Architektura i nowoczesne budownictwo – “Odzyskiwanie Waterscapes”, AA Visiting School w Mexico City

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki Stowarzyszeniu Architektonicznemu Stowarzyszenie Architektoniczne organizuje szkołę odwiedzin w Mexico City pod tytułem Odzyskiwanie Waterscapes. , Która koncentruje się na wyzwaniach, jakie zmienia zmieniające się miasto na tym rzadkim zasobu.
Impreza odbędzie się w dniach 5-14 stycznia 2011 r.
Na Universidad Iberoamericana.
Więcej opisów wydarzeń po przerwie.
Niedobór wody, rosnący koszt zasobów i krótkowzroczne zarządzanie, wraz ze zmianami infrastrukturalnymi, które obecnie mają miejsce.
duże roboty drenażowe i oczyszczania ścieków plus plany kontroli i zapobiegania powodziom i osuwiskom.
wszystkie obecne możliwości odzyskiwania i gospodarowania wodą.
W celu zintegrowania wody z powrotem w krajobraz Meksyku i pobudzenia regeneracji i rekonfiguracji sfery miejskiej, wszystkie kwestie związane z wodą zostaną poruszone, zarówno pod względem infrastrukturalnym, historycznym, politycznym i architektonicznym.
Warsztaty mają na celu zdefiniowanie różnych strategii, w oparciu o eksplorację warunków lokalnych, technik inżynieryjnych, procesów materiałowych, eksperymentów z narzędziami cyfrowymi i reprezentacyjnymi oraz wykorzystanie koncepcji prototypowych w ramach metodologii Urbanistyki krajobrazu opracowanej w AA.
Strategie te będą informować o opracowywaniu wniosków w skali miejskiej, krajobrazowej i architektonicznej w celu stworzenia alternatywnych scenariuszy obywatelskich dla określonych obszarów w mieście.
W rezultacie zachęci do krytycznych dyskusji i wskaże możliwe rozwiązania.
Prace będą odpowiadać na konkretne pytania związane z analizą obecnej sytuacji w mieście i będą poszukiwać możliwości odzyskania istniejących lub wygaszonych rzek (obecnie wykorzystywanych jako systemy kanalizacyjne na otwartej przestrzeni) i innych zbiorników wodnych (jezior, wąwozów itp.
) jako część miejskiego krajobrazu.
Cykl wykładów, wykładów i seminariów zostanie zorganizowany wraz z wizytami w głównych obiektach infrastrukturalnych w mieście.
Zaproszeni wykładowcy i krytycy to m.in.
Charles Waldheim (Harvard GSD) i Eva Castro (AALU).
[patrz też: mrówka jarosław, zadanie egzaminacyjne technik hotelarstwa, mrówka włocławek godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka jarosław mrówka włocławek godziny otwarcia zadanie egzaminacyjne technik hotelarstwa