Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo i architektura : Dom w Luandzie: Patio i Pavillion / Cristina Peres, Diogo Aguiar, Teresa Otto & amp; Tiago Andrade

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Dzięki uprzejmości Cristiny Peres, Diogo Aguiar, Teresy Otto i Tiago Andrade Luanda, która jest stolicą i największym miastem w Angoli, znajduje się na obszarze południowo-środkowej Afryki, który charakteryzuje się głównie złymi warunkami życia mieszkańców, ale jest otoczone naturalnym pięknem Oceanu Atlantyckiego.
W konkursie, który zachęcił uczestników do zaprojektowania domu, który zapowiadał miejską przyszłość miasta, zespół współpracujący Cristiny Peres, Diogo Aguiar, Teresy Otto i Tiago Andrade zdobył II nagrodę za międzynarodowy konkurs.
Dom w Luandzie: Patio i Pawilon.
gdzie odpowiadali na to, co Luanda ma do zaoferowania i stworzyli ideę, która ożywi społeczeństwo i jego warunki ekonomiczne.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Dzięki uprzejmości Cristiny Peres, Diogo Aguiar, Teresy Otto i Tiago Andrade We współpracy z Triennale Luanda Triennale Architektury w Lizbonie zaprojektowało konkurs pomysłów na budowę taniego domu jednorodzinnego dla miasta Luanda.
Zaczynając od bardzo wąskiej charakteryzacji typologicznej, określonej na podstawie specyficznych potrzeb miasta, które ma dziesięciokrotnie większą liczbę mieszkańców, niż powinno to w idealnym przypadku, ta konkurencja umożliwi stworzenie forum dyskusyjnego na temat miejskiej przyszłości miasto.
Z udziałem światowej sławy jury, któremu przewodniczy Álvaro Siza Vieira, korzysta z udziału Barry ego Bergdoll (główny kurator MoMA), Jo.
O Luísa Carrilho da Graça (Nagroda Pessoa i Komisarza Wystawy), Fernando Mello Franco (Brazylijczyk architekta wyznaczonego przez Patronów wystawy) i Ângela Mingas (architekt mianowany przez Luandę Triennale).
Lista zawierająca trzydzieści najlepszych propozycji.
z 599 (!).
zgłoszone do konkursu są obecnie prezentowane na centralnej wystawie Triennale Architektury Lizbońskiej w Muzeum Energii Elektrycznej.
Dzięki uprzejmości Cristiny Peres, Diogo Aguiar, Teresy Otto i Tiago Andrade Projekt Dzięki uprzejmości Cristiny Peres, Diogo Aguiar, Teresy Otto i Tiago Andrade Patio & Pavilion są koncepcjami życia, które podajemy jako punkt odniesienia: patio, które wnosi na zewnątrz dom i pawilon, który otwiera dom na zewnątrz.
Koncepcje te połączone z refleksją nad klimatem Luandy są podstawą naszego domu.
Pawilon (cień) reprezentuje pierwszy element domu.
dach do życia.
Ta flaga byłaby wówczas rodzajem bambusowej tratwy, która funkcjonowałaby jako filtr intensywnego światła słonecznego, a jednocześnie pozwalała na uzyskiwanie ciepłego powietrza.
Patio .
centralny dziedziniec.
pozwala zobaczyć niebo w domu, a wraz z zewnętrznymi strefami cyrkulacji powoduje również skuteczną wentylację krzyżową, kojące środowiska i ułatwiającą wentylację pomieszczeń.
Strategia budowy łączy metody i tradycyjne materiały budowlane z obecną branżą budowlaną w Angoli, wykorzystując to, co najlepsze, jakie mają do zaoferowania w ramach projektu o tej skali.
Tak więc projekt ten został również zaprojektowany w celu zintegrowania populacji w (auto) budowaniu własnych domów poprzez organizowanie różnych szkoleń w obszarze budynku i wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy i biznesu.
Zaangażowanie w budowę domu służy nie tylko obniżeniu kosztów, ale także udzieleniu instrukcji osobom w potrzebie, potwierdzając je jako projekt o silnym zaangażowaniu wspólnotowym i społecznym.
plan
[więcej w: mrówka jasło, olx kolbuszowa, mrówka włocławek godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka jasło mrówka włocławek godziny otwarcia olx kolbuszowa