Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo i architektura : Dom w Luandzie: zwycięzcy konkursu Patio and Pavilion Competition

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Triennale Architektury Lizbońskiej Konkurs międzynarodowy DOM W LUANDI: PATIO I PAWILON, promowany przez Triennale Architektury w Lizbonie wraz z Luandą Triennale, w celu wyboru najlepszej propozycji koncepcji domu rodzinnego w Luandzie, był najbardziej wzięty Konkurs na idee, jaki kiedykolwiek miał miejsce w Portugalii, pokazujący, że Triennale Architektury w Lizbonie całkowicie wypełnia swoje międzynarodowe powołanie.
Konkurs otrzymał 599 propozycji, z których 588 zostało zakwalifikowanych do konkursu z 44 krajów i 5 kontynentów.
Blogu ma ostatnio drugą nagrodę w tym konkursie.
Pierwsza nagroda, a także wszystkie pozostałe po przerwie.
Krótki opis konkursu: Celem tego konkursu architektonicznego jest zaprojektowanie jednego mieszkania rodzinnego, które jest radykalnie tanie w budowie dla Luandy, miasta, które znajduje się pod ogromną presją demograficzną i przechodzi intensywny proces transformacji i jest dostosowane do kultury, warunki ekonomiczne i społeczne obszaru.
Projekt ten, wspierany we współpracy z Triennale Luanda, powinien obejmować możliwość tworzenia mieszkań, które pozwalają na ewolucyjne rozwiązania, a być może także na samokształcenie, które są w związku z tym dostosowane do tempa transformacji tkanki społecznej Angoli i Luandy, będąc Afrykańska metropolia, którą będzie się stopniowo stawać.
Celem jest wybranie najlepszej propozycji projektu prototypu jednostki rodzinnej, która prowadzi do patio o niskim koszcie budowy, skierowanego do ciężko poszkodowanych rodzin, zazwyczaj składającego się z 7-9 osób (Rodzice, 3 dzieci i 2 dziadkowie lub Rodzice, 5 dzieci, 2 dziadków), w obszarze płaskiej topografii, położonym w granicach miasta Luanda.
Jury: Álvaro Siza Vieira, Jo.
O Luís Carrilho da Graça, Fernando Mello Franco, Barry Bergdoll i Ângela Mingas ZWYCIĘZCY: 1.
NAGRODA.
Praca n.
64.
Koordynator Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira (PORTUGALIA) 2.
NAGRODA.
Praca n.
275.
Koordynator Cristina Peres + Diogo Aguiar + Teresa Otto + Tiago Rebelo de Andrade (PORTUGALIA) Pierwsza nagroda – Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira Pierwsza nagroda – Pedro Sousa + Tiago Ferreira + Tiago Coelho + Bárbara Silva + Madalena Madureira 3.
NAGRODA.
Praca n.
194.
Koordynator Pablo Allen Vizán (Hiszpania) Druga nagroda – Cristina Peres + Diogo Aguiar + Teresa Otto + Tiago Rebelo de Andrade 4.
NAGRODA.
Działaj n.
307.
Koordynator Jo.
O Navas + Fernando Reis Martins + Filipe Zumáran + Jo.
O Ribeiro da Fonseca + Eduardo Viana + Luís Leocádio (PORTUGALIA) Trzecia nagroda – Pablo Allen Vizán HONORABLE MENTION.
Praca n.
302.
Koordynatorzy Julian Restrepo i Pablo Forero + Maria Buenahora + Manuela Mosquera + Carlos Lince (KOLUMBIA) Czwarta nagroda – Jo.
O Navas + Fernando Reis Martins + Filipe Zumáran + Jo.
O Ribeiro da Fonseca + Eduardo Viana + Luís Leocádio WYRÓŻNIENIE HONOROWE.
Taller 301 Piąta Nagroda – Julian Restrepo i Pablo Forero + Maria Buenahora + Manuela Mosquera + Carlos Lince
[przypisy: olx kamienna góra, mrówka hrubieszów, mrówka jastrzębie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka hrubieszów mrówka jastrzębie olx kamienna góra