Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo i architektura : Wpis Ambasady Szwajcarskiej do konkursu / Personeni Raffaele Schärer Architekci

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Personeni Raffaele Schärer Architekci Położony w dzielnicy Seodaemu-gu w Seulu, propozycja Ambasady Szwajcarskiej autorstwa Personeni Raffaele Schärer Architects to pawilon siedzący na czterech grzybowych kolumnach.
Osiągając maksymalny dozwolony wzrost, projekt staje się częścią przebudowy, której sąsiedztwo wkrótce ulegnie globalnym i drastycznym przekształceniom.
Efektem końcowym jest konstrukcja przypominająca dom na drzewie, która unosi się nad baldachimem gęstych drzew w wyjątkowo miejskim kontekście.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Niska, pozornie chaotyczna tkanka miejska ma stać się częścią wysokiego wzrostu, jak ma to miejsce w większości głównych miast Azji.
Ten ekstremalny kontekst jest bardzo dziwny dla realiów miejskich w Szwajcarii, ale zdecydowaliśmy się zaakceptować go bez zastrzeżeń i w pełni go zaakceptować.
Kodeks budowlany pozwolił na budowę siedmiu pięter, ale program był zbyt mały, by zbudować tradycyjną wieżę.
Dzięki uprzejmości Personeni Raffaele Schärer Architects Program został podzielony na dwie charakterystyczne części, rezydencję ambasadora i kancelarię.
Ta pierwsza z funkcjami reprezentacyjnymi umieszczona jest na wyższych piętrach, a druga pod ciągłym ogrodem dachowym, przekształcając cały obiekt w obszerny park i poszerzając otaczające tereny zielone.
model 01 Różne funkcje są ustawione zgodnie z protokołem.
Dostęp do budynku jest zorganizowany przez dwa oddzielne wejścia, jeden do rezydencji i jeden do kancelarii.
Znajdują się one w strefie zrzutu na końcu hojnego podjazdu.
model 02 Architekci: Personeni Raffaele Schärer Architekci Lokalizacja: Seul, Korea Południowa Status: Konkurs, 5.
miejsce
[przypisy: skrzypiące panele, mrówka włocławek godziny otwarcia, olx kamienna góra ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka włocławek godziny otwarcia olx kamienna góra skrzypiące panele