Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Classics: Fondation Cartier / Jean Nouvel

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Architektura paryska – strona internetowa Radical wśród współczesnych architektów, Jean Nouvel nieustannie zadziwia praktykujących architektów i nieokiełznanego przechodnia, dzięki genialnej manipulacji formą, wzorami, materiałami i kolorami.
Obecnie Nouvel opowiada o swoim tętniącym życiem Pawilonie Galerii Serpentyn w Londynie i niedawno wybudowanych luksusowych mieszkaniach Chelsea w Nowym Jorku.
W przeszłości tworzył on najbardziej uderzające i innowacyjne budynki.
Jeden z jego wcześniejszych budynków, Fondation Cartier w Paryżu z 1994 r., Stosuje takie samo poświęcenie przejrzystości i rygorystyczności powierzchni, jak ostatnio zaprojektowane konstrukcje Nouvel.
Jako przestrzeń publiczna, w której mieszczą się wystawy sztuki współczesnej i graffiti, gra między wnętrzem i na zewnątrz jest bardzo dobra, ponieważ tworzy otwartość, która zachęca ludzi do doświadczenia budynku z bliska iz daleka.
Więcej o Fondation Cartier po przerwie.
.
Szklane ściany odtwarzają linie bulwaru, dzięki czemu przechodnie mogą podziwiać niezwykłą grę struktury i natury, która charakteryzuje budynek.
wyjaśnia Nouvel.
.
Ambroise Tézenas Wraz z rozbudową szklanej fasady na określonych krawędziach budynku, powstaje połączenie przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych, które tworzą wrażenie, jakiego nikt inny nie doświadcza.
Ogród z dzikiego kwiatu jest otoczony murem przez szklane ściany, które jednoczą i oddzielają ogród od ruchliwego miasta.
Drzewa ogrodu są odczytywane za przezroczystą ścianą, co zwiększa dwuznaczność przejścia z wnętrza na zewnątrz.
A libański cedr – drzewo wolności.
został posadzony przez poetę Francois-Rene de Chateaubriand w 1823 roku wyłania się z monumentalnego doniczka bezpośrednio za ścianą.
.
David Gallagher Biorąc pod uwagę elementy historyczne i piękno istniejące w istniejącej przyrodzie, praca z otoczeniem stała się głównym celem projektu Nouvel.
Jest to wbudowane w 8-metrowe przesuwne okna, które oddzielają przestrzeń galerii od zewnątrz, które latem można całkowicie zdemontować, umożliwiając całkowite połączenie przestrzeni.
Nouvel starannie zaprojektował każdą fasadę z precyzją i starannością; tył jest tak samo piękny i dobrze zaplanowany jak front, z biurami z widokiem na ogród i zestawem wspinaczy .
windy, które z zręcznością przesuwają się po ścianie budynku, bez użycia przewodów czy klatek.
.
David Gallagher Kolejną dużą koncepcją tego projektu jest dematerializacja, która została maksymalnie wykorzystana dzięki innowacyjnym zastosowaniom i funkcjom szkła i stali Nouvel.
Budynek składa się z 650 ton stali i 5000 metrów kwadratowych szkła.
Obecnie zapewnia miejsce dla fundacji sztuki współczesnej, siedziby głównej firmy, galerii wystawienniczej, biur i garażu, o łącznej powierzchni 6 400 metrów kwadratowych i 100 milionów dolarów (po ukończeniu).
Duże, elastyczne powierzchnie, które są wykorzystywane jako powierzchnie wystawowe, są możliwe dzięki belkom konstrukcyjnym, które rozciągają się na szesnaście metrów bez pośrednich kolumn.
W sumie jest siedemnaście pięter, ale tylko dziewięć znajduje się nad ziemią.
.
David Gallagher Według słów samego Nouvela, jest to architektura oparta wyłącznie na lekkości, szkle i drobno tkanej stali.
Architektura, która zagłusza namacalne granice budynku i sprawia, że czytanie zbędnego tomu staje się zbędne, w poetyce niejednoznaczności i przewrotności.
Architekt: Jean Nouvel Lokalizacja: Paryż, Francja Rok produkcji: 1994 Referencje: Jean Nouvel, Thomas A.
Kute Fotografie: Ambroise Tezenas, Paris Architecture, Jean Nouvel, David Gallagher.
David Gallagher
[przypisy: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej, mrówka jastrzębie, kafelki opoczno ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kafelki opoczno klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej mrówka jastrzębie