Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo wczoraj i dzis : Nowa zielona polityka urbanistyczna Sao Paulo

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nowy program planowania urbanistycznego Água Espraiada Operaç.
o Urbana w Sao Paulo zastosował zasadnicze podejście do zrównoważonego rozwoju.
Dzięki takiemu planowi, Rochaverá Corporate Towers, wysokiej jakości mieszany kompleks mieszkaniowy, biurowy i handlowy, jest doskonałym przykładem.
Niedawno wybudowany projekt znajduje się w dawnym obszarze przemysłowym wzdłuż dorzecza Pinheiros.
Ta ogromna inwestycja o powierzchni 1,2 miliona metrów kwadratowych, zaprojektowana przez Aflalo i Gasperini Architekci, została zbudowana w taki sposób, aby była wysoce energooszczędna, kontrolowała zużycie wody, zmniejszała emisję gazów cieplarnianych i zmniejszała zatłoczenie.
Dzięki sukcesowi wspomnianego projektu możemy zacząć zadawać sobie pytanie: W jaki sposób rozwój może osiągnąć wszystkie te cele.
Zacznij od planowania miejskiego, które łagodzi rozprzestrzenianie się, jedno z największych zagrożeń dzisiejszej planety.
Więcej informacji po przerwie.
Rochaverá Corporate Towers – zachęty, które pozwoliły im przejść przez lokalne przepisy miejskie i zbudować w sposób, który nie przyczynił się do rozrostu.
W zamian deweloperzy dostarczyli najnowocześniejsze technologie zrównoważonego rozwoju, takie jak nowy system zarządzania wodą burzową.
Wiele opracowanych w ubiegłym stuleciu kodeksów planowania przestrzennego przyjęło zasadniczo antymiejskie podejście do planowania, oddzielając obszary, w których ludzie mieszkali z miejsca, w którym pracowali, iz miejsca, w którym dokonywali zakupów.
Te kody zagospodarowania przestrzennego są zgodne ze współczesnymi programami środowiskowymi.
Kiedy ludzie mieszkają w różnych miejscach, gdzie pracują i robią zakupy, muszą podróżować dalej, aby zająć się codzienną działalnością.
Stanowi to wyzwanie związane z kosztami i korzyścią dla dewelopera zainteresowanego zrównoważonym rozwojem, ponieważ w takich miastach, jak Sao Paulo, generalnie bardziej opłacalne jest budowanie na obszarach zewnętrznych.
Tereny dostępne do rozwoju na dużą skalę w bardziej centralnie położonych obszarach często zostały skażone przez dawne zastosowania przemysłowe, co zwiększa koszt rozwoju.
Wytyczne Agua Espraiada Operaç.
O Urbana próbują ulżyć tym przeszkodom w rozwoju deweloperów.
Nowy kompleks wież oddaje również rosnące ekologiczne aspiracje brazylijskich firm, takie jak Odebrecht Realizaç.
Es Imobiliárias, które uczyniły zrównoważony rozwój kluczowym aspektem ich tożsamości korporacyjnej.
Firma zajęła zdecydowane stanowisko przeciwko rozprzestrzenianiu się i ogłosiła, że jej agendą jest budowa domów i osiedli położonych w pobliżu głównych atrakcji głównych metropolii.
Gdyby więcej firm poszło za przykładem wyznaczonym przez ten rozwój, miasta byłyby w stanie radykalnie zmniejszyć swój wkład gazów cieplarnianych.
Wyzwanie dla ideału domu jednorodzinnego na przedmieściach, który nadal jest dominującym ideałem w wielu kulturach, jest kluczową częścią strategii.
Dzięki uprzejmości The Atlantic Cities
[podobne: szyny prądowe anodowane, szyny prądowe, montaż nawiewników okiennych ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachy aluminiowe montaż nawiewników okiennych torkretnica