Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo wczoraj i dzis : Podsumowanie AD: Architektura instytucjonalna Część V

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pięć wspaniałych projektów z Europy dla naszej piątej selekcji wcześniej opisanej architektury instytucjonalnej.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Saxo Bank / 3XN Duńscy architekci 3XN właśnie przysłali nam swój najnowszy gotowy projekt, budynek dla banku internetowego.
Ten budynek został ukończony 4 lata po wygraniu międzynarodowego konkursu w 2004 roku.
Podoba mi się, jak centralny schodek dodaje dynamice wnętrzu, wzmacniając pionowe relacje.
Opis architekta, zdjęcia i rysunki poniżej (czytaj więcej.) Architekci Olympic House & Park / Armon Choros Projekt Domu Olimpijskiego i Parku dążył do osiągnięcia kompozycji architektonicznej, która dałaby najszerszy możliwy wyraz ideałowi olimpijskiemu.
Rozważono następujące trzy zasadnicze kwestie, które we właściwym czasie posłużyły do sformułowania wniosku (czytaj więcej.) Centrum Eksploatacji Leśnych Strażaków / N + B Architectes Centrum eksploatacji i budynek dla strażaków leśnych odbywa się na terenie, który ma być położony w samym sercu ogromnej zielonej strefy.
Składa się ze wzgórz pokrytych zaroślami i rozległych równin rolniczych, które wpisują się w specyficzny charakter tego regionu.
Te naturalne elementy są ważnym atutem (czytaj więcej.) Centralne biuro SGAE w Santiago de Compostela / Ensamble Studio Hiszpańscy architekci Ensamble Studio udostępnił nam swój budynek dla biur SGAE w Hiszpanii (odpowiednik RIAA w USA).
Po raz kolejny, Ensamble Studio pokazuje nam imponujące wykorzystanie masy, używając ułożonych kamiennych płyt do stworzenia pośredniej przestrzeni z filtrowanym światłem.
Ma również ścianę zbudowaną z używanych płyt CD wewnątrz (czytaj więcej.) European Forum / Vaillo + Irigaray Geneza projektu rozpoczyna się od podstawowej minimalnej komórki, która jako minimalna optymalna przestrzeń może być zwielokrotniona, przyjmując wymiary i struktury w zależności od o różnych zastosowaniach.
Dzięki temu budynek jest w stanie osiągnąć wysoką elastyczność, zgodnie z ciągle zmieniającymi się wymaganiami tego rodzaju programu (czytaj więcej.)
[patrz też: skrzypiące panele, otacza lagunę, klasyczny ornament stylu doryckiego ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: klasyczny ornament stylu doryckiego otacza lagunę skrzypiące panele