Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo wczoraj i dzis : Protokół miejski do ustanowienia standardów dla inteligentnych miast

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki protokołowi City Podobnie jak w przypadku LEED dla budynków, Protokół Miejski obiecuje zrobić dla miast.
Pierwszy system certyfikacji inteligentnych miast, który ma pojawić się w kwietniu 2013 r., Jest opracowywany przy pomocy ponad 30 organizacji.
Zapewni ramy dla projektowania zrównoważonych systemów w modelu, który integruje ogromną liczbę elementów przyczyniających się do rozwoju miast.
To globalne myślenie rozszerza się na cele systemu certyfikacji LEED, który zapewnia bardziej izolowany, budujący specyficzny program dla architektów.
W poście o Co.EXIST Boyd Cohen wyjaśnia, czym jest inteligentne miasto: szerokie zintegrowane podejście do poprawy efektywności funkcjonowania miast, jakości życia obywateli i rozwoju lokalnej gospodarki.
Ta dość ogólna definicja daje planistom, architektom i politykom wiele okazji do opracowania różnych technik, które mogłyby uczynić którykolwiek lub wszystkie z tych celów możliwym.
Ariel Schwartz zauważa na kongresie COEXIST, że system zapewni miastom możliwości współtworzenia wspólnych projektów i współpracy nad opracowaniem rozwiązań.
Dzięki uprzejmości certyfikatu City Protocol CP adresujemy zrównoważony rozwój w globalny i oparty na współpracy sposób.
To, co sprawia, że CP jest niezwykłym programem, to fakt, że ma otwartą strukturę, która umożliwia współpracę między projektantami i dostarcza rozbudowanych przykładów systemów, które już funkcjonują w innych miastach.
Miasta uczestniczące mogą uczyć się na podstawie istniejących modeli.
Pozwala na otwarty dyskurs na temat sukcesu niektórych przedsięwzięć, gdy miasta testują nowe funkcjonalności.
Miasta, przemysł, organizacje i instytucje przyłączają się do Towarzystwa CP, które działa jako partnerstwo, aby zaangażować się w transformację miasta.
Jak to ujął CP, Miasta potrzebują transformacji kierowanej przez strategie .
Strategie te muszą uwzględniać różne czynniki, które przyczyniają się do inteligentnego miasta.
Cohen przedstawia w swoim artykule schemat, który przełamuje komponenty miasta: ludzi, gospodarkę, środowisko, rząd, życie i mobilność.
Składniki te dzielą się na mniejsze kategorie, które wskazują na zdrowie, bezpieczeństwo i rentowność miasta.
City Protocol oferuje system, który pozwala planistom, architektom i decydentom ustalić standardy w celu osiągnięcia inteligentnego miasta .
cele, zapewniając dostęp do ocen miasta, sieci peer to peer, zespołów zadaniowych i końcowych oraz partnerstwa.
Aby uzyskać więcej informacji na temat City Protocal, sprawdź ten link.
przez Fast Co
[więcej w: obróbki kafelki opocznorskie, kafelki opoczno, mrówka włocławek godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kafelki opoczno mrówka włocławek godziny otwarcia schody dywanowe na beton