Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Michael Graves

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W Chicago w tym roku miałem okazję przeprowadzić wywiad z niesamowitym architektem: Michaelem Gravesem.
Michael Graves odegrał znaczącą rolę w architekturze, często przypisywanej jako przenoszenie zawodu w Ameryce od abstrakcyjnego modernizmu do postmodernizmu.
Jego projekty przedstawiają jasny punkt widzenia, odzwierciedlający poczucie zabawy z wyrafinowaniem.
Równowaga tradycyjnych elementów (zazwyczaj poprzez łuki, kolumny i fronty) i eksploracja kolorem przekazują lekcje nowoczesnej architektury, odwołując się do szczegółów historycznych.
Najważniejszym osiągnięciem Michaela Gravesa może być jego sukces jako wysokiej klasy architekta i nazwisko.
Połączył siły z takimi firmami jak Target, Disney, Phillips Electronics i Black and Decker, rozwijając szeroką gamę produktów docierających do szerszej publiczności.
Czyniąc to, wymagał od nas oceny wrażliwości i odpowiedzialności za projekt, służąc zarówno projektowaniem na dużą skalę, jak i skomplikowanymi detalami, takimi jak armatura łazienkowa, czajniki i zastawa stołowa.
Michael Graves był profesorem architektury na Uniwersytecie Princeton, założycielem i dyrektorem Michael Graves & Associates, i został wyróżniony jednymi z najbardziej prestiżowych nagród, w tym Złoty Medal Amerykańskiego Instytutu Architektów 2001 oraz AIA / ACSA 2010 Topaz Medalion za doskonałość w edukacji architektonicznej.
Poniżej znajduje się reszta wywiadu, w tym pytania dotyczące amerykańskiej architektury i obsesji na punkcie pogoni za zielonym designem:
[przypisy: mrówka gryfice, mrówka jarosław, kalkulator przenikania ciepła ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator przenikania ciepła mrówka gryfice mrówka jarosław