Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

DOBOWY PRZEBIEG TEMPERATURY POWIETRZA

Posted in Uncategorized  by admin
September 16th, 2019

Jeśli wartości temperatury wyznaczone co godzinę zaobserwowane w dniu, który nie wykazuje silniejszych zakłóceń temperatury wskutek zmian pogody, naniesie się na wykres w zależności od godziny doby wtedy otrzymuje się sinusoidalną krzywą dobowego przebiegu temperatury. Minimum temperatury powietrza osiąga się około wschodu słońca, a więc o różnych porach w ciągu roku. Maksimum natomiast występuje prawie regularnie od 2 do 4 godziny po południu. Odstęp czasu między dwoma punktami wynosi przeto w styczniu ok. 6 godzin, w lipcu zaś – 10 godzin, Silne zachmurzenie działa jako. osłona przed napromieniowywaniem i odpromieniowywaniem ciepła; krzywe temperatury przebiegają przy tym bardziej płasko niż w czasie dni pogodnych. Odpowiadają temu również różnice temperatur między porannym minimum i popołudniowym maksimum.
Normalny dobowy przebieg temperatury może być zakłócony albo zmieniony przez szybko działające zmiany stanu pogody. Zakłócenia takie nie występują jednak zbyt często, więc otrzymane krzywe średnie miesięczne odpowiadają całkowicie normalnemu charakterowi tych krzywych. [więcej w: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej, olx kolbuszowa, kafelki opoczno ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kafelki opoczno klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej olx kolbuszowa