Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Kącik architekta – Zakład recyklingu Nosara / sLAB

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

tutaj mała grupa studentów i architekt Tobias Holler z sLAB Kostaryki z nowojorskiego Instytutu Technologii połączyli siły, aby zaprojektować i zbudować komunalne centrum recyklingu dla Nosara na Kostaryce.
miasto, które boryka się z poważnymi problemami z urządzeniami sanitarnymi i nielegalnym składowaniem śmieci na plażach i obszarach dzikiej przyrody.
Budowa rozpoczęła się latem ubiegłego roku po kampanii Kickstarter, która zebrała 15 000 USD, pomogła w zapewnieniu wydatków i kosztów związanych z zakwaterowaniem studentów, którzy pomagali przy budowie.
Ponowne uruchomienie kampanii Kickstarter zapewni projektowi dodatkowe fundusze, aby zachęcić studentów do przyspieszenia tempa budowy.
Fundusze wspierają także dokument Ayana de Vos, którego film śledzi postępy projektu i obejmuje gospodarkę odpadami i zrównoważony rozwój w Kostaryce.
Dołącz do nas po przerwie na więcej.
Motywacja stojąca za budową Communal Recycling Center opiera się na poważnych problemach, które Nosara w szczególności, i ogólnie Kostaryka, mają w gospodarce odpadami komunalnymi.
Bez odpowiedniej infrastruktury i polityki, ponad 1400 ton odpadów jest składowane codziennie na nieuregulowanych wysypiskach.
Dużo śmieci trafia do rzek i lasów, zanieczyszcza wody gruntowe, zagraża zdrowiu lokalnych społeczności i niszczy dzikie zwierzęta.
Dzięki uprzejmości NYIT i sLAB Centrum recyklingu Nosara odfiltruje surowce wtórne, które trafią na wysypisko i przetworzy je do sprzedaży w celu przyszłej transformacji w nowe materiały.
Centrum pomoże ograniczyć odpady, które przyczyniają się do niehigienicznych warunków, a także będzie służyć jako centrum edukacji dla właściwego zarządzania odpadami.
Dzięki uprzejmości NYIT i sLAB Pod koniec 2011 roku profesor organizujący, Tobias Holler, zorganizował konkurs na projekt obiektu.
Dziewięciu zwycięzców zostało wybranych, by zaprezentować i przedyskutować swoje projekty z lokalnymi architektami, Salagnac Architectos, w Kostaryce.
Ostateczny projekt został wybrany wiosną 2012 roku, podżegając do pierwszej kampanii Kickstarter.
Projekt, który jest obecnie w trakcie budowy, finansowany częściowo przez darowizny za pośrednictwem Kickstarter, realizowany jest w trzech strefach, w tym w sortowni, otwartym holu i pomieszczeniach pomocniczych.
Dzięki uprzejmości NYIT i sLAB Zainspirowany prostą strukturą i lokalnymi materiałami, budynek został zaprojektowany w celu wykorzystania pasywnych strategii tropikalnych projektów, które obniżają koszty gruchania i wentylacji.
Budynek ma wysokie sufity i długi, wąski plan, dzięki któremu powietrze swobodnie krąży w przestrzeni i zmniejsza gromadzenie się ciepła.
Beton i drewno są używane dla elementów konstrukcyjnych, a odzyskane i wtórne materiały są stosowane na ścianach i dachu.
Cysterny na dachu będą zbierać wodę deszczową podczas pory deszczowej, aby zaspokoić zapotrzebowanie zakładu na wodę.
Budowa jest dość otwarta, dzięki czemu odwiedzający mogą zobaczyć procesy sortowni i zaangażować społeczność.
Dzięki uprzejmości NYIT i sLAB Jeśli podoba ci się ten projekt, możesz pomóc w sfinansowaniu go tutaj.
Dzięki uprzejmości NYIT i sLAB przez Archidose i Kickstarter
[hasła pokrewne: mrówka jasło, schody dywanowe na beton, mrówka hrubieszów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka hrubieszów mrówka jasło schody dywanowe na beton