Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Nowoczesna architektura : CCCloud / Kengo Kuma

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Kengo Kuma W maju pokazaliśmy instalację CCCWall Kengo Kumy w oczekiwaniu na ukończony pomnik CCCloud.
CCCloud, czyli Casalgrande Ceramic Cloud, pierwsze dzieło budowane przez Kengo Kumę we Włoszech zostało ukończone we wrześniu 2010 roku.
Pomnik, położony na środku ronda przed siedzibą główną Casalgrande Padana, to wynik współpracy Kengo Kumy.
zespół, Uniwersytet reprezentowany przez Alfonso Acocella i Luigi Alini oraz władze Casalgrande Padana.
Pomnik jest wyjątkowo wykonany z nieszkliwionych płytek ceramicznych, które zostały dostosowane do użytku strukturalnego, które są produkowane przez klienta, Casalgrande Padana.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i zdjęć po przerwie.
Casalgrande Padana jest liderem w produkcji kamionki bez glazury, która służy do ukończenia pomnika.
Ukończona konstrukcja ma 12 metrów wysokości i ma maksymalnie 1,7 metra szerokości w centralnej części.
Składa się z dziewięciu warstw kamionkowych płyt porcelanowych o wymiarach 60 x 120 cm, ułożonych w stos i utrzymywanych w miejscu za pomocą cienkich prętów gwintowanych.
Tradycyjnie używane jako okładziny, ceramiczne płytki są używane w pomniku po raz pierwszy jako element konstrukcyjny.
Dzięki uprzejmości Kengo Kumy CCCloud, podobnie jak cienka kurtyna, dzieli poprzecznie przestrzeń ronda, angażując odwiedzających na miejsce w nieoczekiwany sposób na rondzie.
Orientacja pomnika jest zgodna z drogą, dzięki czemu znikają, gdy samochody i ich pasażerowie zbliżają się do niego z obu krańców ronda.
Ta anty-monumentalna strategia tworzy dyskretną obecność na stronie, która tworzy przestrzeń bez przytłaczania obserwatora.
Rzeczywista proporcja linii, która dzieli teren, o długości całkowitej 45 metrów, uwidacznia się wzdłuż ruchu samochodu poza terenem.
Dzięki uprzejmości Kengo Kuma Instalacja nie jest wizualnie statyczna.
Efekt płytek ceramicznych tworzy efemeryczną grę światła, wody i materiału w minimalnej i poetyckiej instalacji.
Pomnik przywołuje spokój i uważność strony dzięki jej obecności.
Kengo Kuma mówi o projekcie: Chcieliśmy uniknąć tworzenia pomnika na środku strony: chcieliśmy, aby stał się częścią strony. Dzięki uprzejmości Kengo Kumy Dokładnie to, co zrobił na miejscu, używając go zarówno jako miejsca, jak i tła.
Subtelna przezierność pomnika i refleksy pojawiające się na powierzchniach każdej płytki pozwala na interakcję z pogodą i porą dnia.
Efekty dnia i nocy na pomniku są bardzo różne.
W świetle dnia płytki harmonijnie łączą się z rozwiniętym terenem, otoczeniem i atmosferą śródziemnomorskiego klimatu.
W nocy, gdy tło zamienia się w ciemność, CCCloud stoi oświetlony i żywy w swoim odbiciu.
Dzięki uprzejmości Kengo Kumy Ten film CCCloud demonstruje zmieniające się cechy tego pomnika, tak jak można go doświadczyć na stronie: Architekt: Kengo Kuma Lokalizacja: Casalgrande, (Reggio Emilia) Italia Klient: Casalgrande Padana Spa, Typ: Obiekty publiczne / Monument Area: 2 826 metrów kwadratowych Materiał: Kamienie nieoszklone / 1200 x 600 x 14 mm, kamień, stal Max.
wysokość: 5,90 m Data zakończenia: wrzesień 2010 r
[więcej w: mrówka hrubieszów, olx kamienna góra, mrówka włocławek godziny otwarcia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka hrubieszów mrówka włocławek godziny otwarcia olx kamienna góra