Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Nowoczesna architektura : Przegląd konferencji: “Typologia Redux: ponowne spojrzenie na teoretyczne ramy nowych sposobów działania”

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości Sun-Young Park Sun-Young Park, architekt doktorant Harvard podzielił się z nami recenzją konferencji Typology Redux na Northeastern University w Bostonie.
Przeczytaj całą recenzję po przerwie.
Podczas gdy pojęcie typu ubywało w dyskursie architektonicznym w ostatnich dziesięcioleciach, okazało się, że jest ono jedną z dominujących sił, która dzisiaj kieruje rozwojem nieruchomości.
Typologia Redux, konferencja zorganizowana przez Northeastern University i Tima Love, profesora nadzwyczajnego i dyrektora firmy Utile, rozpoczęła się od tego pozornego paradoksu, aby przesłuchać nowe teoretyczne ramy dla projektantów działających w ramach tych wymagań rynku.
Wydaje się, że typologia ponownie weszła do praxis architektury przez tylne drzwi.
Dzięki uprzejmości Sun-Young Park Pierwszy panel, pod hasłem.
Pragmatics.
zaangażowali projektantów, krytyków i programistów, aby zastanowili się, w jaki sposób architekci mogą pracować w istniejących, opartych na rynku typologiach, aby stworzyć lepszą urbanistykę.
Jeśli przykłady, od siedziby Union Carbide Roche-Dinkeloo do Bing Thom Architekci.
projekt dla Central City w Surrey, oferował architektom możliwości wprowadzania innowacji w ramach nałożonego zestawu typologii, drugi panel dotyczący.
Historii.
zakwestionował naszą koncepcję tego, co.
typu.
jest.
W kontekście różnych przejawów tego pojęcia w całej jego długiej historii, Alan Plattus wezwał nas do zakwestionowania pozornego odrodzenia funkcjonalistycznego rozumienia typu, w jego obecnym związku z wymogami nieruchomości.
Dzięki uprzejmości Sun-Young Park Tymczasem K.
Michael Hays uznał rekonektualizację typu za proces, który może generować nowe możliwości, sprzeciwił się jego redukcji do postaci abstrakcji a posteriori.
W panelu podsumowującym na temat.
Praktyk.
Refleksje te zostały skierowane na praktykę architektoniczną, ponieważ projektanci i krytycy kwestionowali, gdzie miejsce dla innowacji typologicznej może leżeć w obliczu sił zewnętrznych działających obecnie w tym zawodzie.
Dzięki uprzejmości Sun-Young Park Na zakończenie dnia pełnego ostrych obserwacji i żywych dyskusji, zostaliśmy ostatecznie z tą rozstającą się myślą: pomiędzy restrykcyjną logiką nieruchomości a wyidealizowanymi koncepcjami generatywnego potencjału typu, gdzie jest miejsce do negocjacji.
[hasła pokrewne: mrówka gryfice, otacza lagunę, klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: klimatyzator przenośny bez rury odprowadzającej mrówka gryfice otacza lagunę