Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Nowoczesna architektura : Queensland Courtyard House / Plazibat & Jemmott Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Architekci Plazibat & Jemmott Australijska firma Plazibat & Jemmott Architects podzieliła się z nami najnowszym zgłoszeniem konkursowym.
Konkurs poprosił uczestników o zaprojektowanie rezydencji z wykorzystaniem australijskiej oferty materiałów budowlanych Boral.
Ten model przyjmuje całościowe podejście do kwestii zrównoważonych przedmieść i interesuje go nie tyle techniczne aspekty zbierania wody czy kogeneracji, ale raczej zwiększona wydajność, gęstość i interakcje społeczne.
wytłumaczyli architekci.
Więcej o rezydencji po przerwie.
Proponowane miejsce zamieszkania jest częścią istniejącego przedmieścia Brisbane i większej grupy budynków, które stanowią alternatywną propozycję zagęszczenia śródmieścia.
Propozycja rozpoczęła się od wstępnej koncepcji publicznego / prywatnego dziedzińca / ogrodu, wokół którego opracowano program domów podzwrotnikowych.
Dom jest zorganizowany wokół dziedzińca i wykorzystuje naturalne nachylenie terenu.
Ponieważ architekci próbowali zacierać linie między wewnętrznym a zewnętrznym, podwórko stwarza szansę na rozwinięcie wewnętrznego krajobrazu nie tylko na powierzchniach poziomych, ale także pionowych, nadając budynkowi jego formalny wyraz.
.
Plazibat & Jemmott Architects Dostęp do kilku dziedzińca jest otoczony przez przeszklone pochyłe mosty schodów i pionowe ogrody.
Podszycie podwyższonych sypialni jest wykorzystywane jako przestrzeń chroniona, która z natury staje się pomieszczeniem zewnętrznym.
i rozszerzenie wewnętrznego planu.
.
Architekci Plazibat & Jemmott Jeśli chodzi o materiały, architekci chcieli budować na idei prywatnej i publicznej, dlatego solidna ceglana i betonowa obróbka zewnętrzna stoi w jaskrawym kontraście z precyzyjnie wykonanym intymnym wnętrzem.
Oprócz skupienia się na naturalnych nowoczesnych lub przetworzonych materiałach, architekci wzięli również pod uwagę długoterminową konserwację, proporcje, prostotę i ponadczasowość materiałów.
Materiały takie jak glina, drewno i beton z recyklingu (kolorowe) zostały uznane za odpowiednie do tych wymagań.
.
Plazibat & Jemmott Architects Informacje o projekcie:.
Zespół projektowy Plazibat & Jemmott Architekci: Tony Jemmott, Shane Plazibat, Tim Stephens
[podobne: mrówka włocławek godziny otwarcia, szyny prądowe, mrówka hrubieszów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blachy aluminiowe mrówka hrubieszów mrówka włocławek godziny otwarcia