Blachy aluminiowe
Budownictwo – informacje oraz porady

Ze swiata architektury – Wniosek o wygraną w szkole pasywnej / Kjellgren Kaminsky Architecture

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Kjellgren Kaminsky Architecture Kjellgren Kaminsky Architecture (KKA) podzielił się z nami swoją zwycięską propozycją dla Nya Kollaskolan, która ma być największą szkołą pasywną w Szwecji, a także jednym z największych budynków pasywnych w kraju.
Szkoła w nowym rejonie Kollastaden w centrum Kungsbacka, szkoła będzie uzupełniać istniejącą szkołę, zbudowaną w 2000 roku i gościć 360 studentów i 75 pracowników.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nowa szkoła składa się z budynku szkolnego o powierzchni około 6500 m ., bloku sportowego o powierzchni około 2500 metrów.
a także dodatkowe mniejsze budynki.
Szkoła wykorzystuje istniejącą energię w budynku wytwarzaną przez ludzi i urządzenia gospodarstwa domowego, co zmniejsza ogólne zapotrzebowanie budynku na ogrzewanie.
Architektonicznie szkoła jest usytuowana w tle centralnie położonego parku na południe od budynku, wypełniając jeden z planowanych bloków przyszłego obszaru Kollastaden.
Dzięki uprzejmości Kjellgren Kaminsky Architecture Po północnej stronie szkoły znajduje się wspólne boisko szkolne, łączące nowy i stary budynek szkolny.
Szkoła została zaprojektowana tak, aby była aktywnie wykorzystywana przez uczniów uczestniczących w zajęciach wspierających naukę.
Jest parking, zarówno dla samochodów i rowerów, jak i strefy dla szkolnej taksówki.
Budynek szkoły, który opiera się na programie projektu Kollastadena, ma swój silny charakter.
Uliczne fasady z bladej cegły są utrzymywane względnie powściągliwe, podczas gdy fasady zwrócone w stronę dziedzińca mają bardziej zabawny wyraz zarówno w projekcie elewacji, jak iw objętości.
Dzięki uprzejmości Kjellgrena Kaminsky Architecture Fasada przy stoczni jest ozdobiona sztukaterią i panelami.
Aby nadać stosunkowo dużemu budynkowi skalę ludzką, fasadę uliczną charakteryzuje zmienność kompozycji.
Jest to widoczne zarówno w ustawianiu okien, jak i artystycznej dekoracji cegły, a także w jasnych wejściach i oknach z czerwonymi płytami z włókna węglowego.
Dzięki uprzejmości Kjellgren Kaminsky Architecture Wyraźne wejście prowadzi gościa do przedpokoju z atrium, które jest otwarte w trzech płaszczyznach.
Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się wokół atrium, a także w bardziej publicznych salach.
W skrzydłach budynku, stałe sale lekcyjne znajdują się najdalej od ogólnodostępnych miejsc, dzięki czemu mają więcej prywatności i mniej niepotrzebnych zakłóceń.
Dzięki uprzejmości Kjellgren Kaminsky Architekci architektury: Kjellgren Kaminsky Architecture (KKA) Lokalizacja: Kungsbacka, Szwecja Team: Joakim, Fredik, Melia, Michael, Michele, Joti, Maelis, Sanna, Johan, Pamela, Maria, Paulina, Kay Klient: Eksta Rozmiar: Średni 80 000 m.
Etap: Szczegółowy projekt Wykorzystanie energii: 38,0 kWh / m., Rok (definicja szwedzkiego domu pasywnego: minimum 45,0 kWh / m., Rok) Max Efekt: 12,1 W / m ., K (definicja szwedzkiego domu pasywnego : minimum 15,0 W / m., K) Rok: 2012
[więcej w: mrówka gryfice, mrówka włocławek godziny otwarcia, mrówka hrubieszów ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: mrówka gryfice mrówka hrubieszów mrówka włocławek godziny otwarcia